JaunumiBošs, Supe un Dvēselītis - topošie eirokrāti!

Publicēja 2018. gada 20. okt. 07:39Gatis Kampernovs

Kopš 2004.gada Latvija ir pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts. Esam gan Šengenas zonā, gan euro lietotāji. Šī mācību gada otrajā nodarbībā noskaidrojām, cik labi savu savienību esam iepazinuši, žūrijai piedāvājot jautājumus gan no politiskās un dabas ģeogrāfijas, gan kultūras jomas. 82 skolēni no 17 Vidzemes skolām ieradās sevi pārbaudīt, kā arī pacīnīties par našķiem no tālās Vjetnamas. 

6./7.klašu grupā lielisks sniegums Artūram Supem (Cēsu 1.pamatskola), kurš uzrādīja labākos rezultātus teju visās žūrijas piedāvātajās tēmās. Otro un trešo vietu ieguva Gulbenes novada Valsts ģimnāzisti, attiecīgi Linards Grava un Samanta Savicka. 

Jau atkal viskuplāk pārstāvēta bija 8./9.klašu grupa, kurā otro panākumu sezonā svinēja Mārtiņš Dvēselītis (Kusas pamatskola). Otru labāko punktu summu ieguva Jānis Saverass (Valmieras Valsts ģimnāzija), bet trešās vietas diploms tika Danielam Dadzītim (Cēsu 2.pamatskola). 

Vidusskolas grupā labāko trio pārkāpa 100 punktu atzīmi, tomēr uzvarētājs jau atkal izrādījās Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija). Augstvērtīgas punktu summas sasniedza arī Eduards Zigfrīds Aveniņš un Dāvis Palieks (abi Madonas Valsts ģimnāzija). 

Absolūtajā vērtējumā TOP 3 labākie rezultāti katras klašu grupas uzvarētājiem, turklāt viena punkta robežās. Pat pēc visu darbu caurlūkošanas žūrija fiksēja neizšķirtu un izsniedza divus nodarbības absolūtā uzvarētāja diplomus - Artūram Supem un Kārlim Bošam (attēlā pirmie divi no labās puses)!

Skolu kopvērtējumā vadībā izvirzījusies Gulbenes novada Valsts ģimnāzija, kas apsteigusi pirmās nodarbības izcilniekus Valmieras Valsts ģimnāzistus. 

Nākamā nodarbība gaidāma pēc nedaudz vairāk kā mēneša, kad 1.decembrī skatīsim vienu no ģeogrāfijas pamatvērtībām - cilvēkģeogrāfiju!

Sezonas otrā nodarbība - Eiropas Savienības līkloči

Publicēja 2018. gada 15. okt. 20:25Gatis Kampernovs

Pēc svinīgās pirmās jaunā mācību gada nodarbības, kurā atzīmējām Latvijas jubileju, esam gatavi piedāvāt tikpat svinīgu otro. Jo kas gan Latvija mūsdienās būtu bez Eiropas Savienības? 28 valstu bloks pārdzīvojis (un pārdzīvo) dažādus laikus, tomēr spējis piedāvāt nebijušu stabilitāti kontinentā. Piedāvāsim jautājumus par un ap pašu ES, kā arī visām tajā ietilpstošajām teritorijām. Balvas, iespējams, ne ar ES saistītas.


Tiekamies: 20.oktobrī 10:00 Vidzemes Augstskolas ēkā Cēsu ielā 4
Līdzi jāņem: rakstāmais, mundrs gars un 1,50 eur Grieķijas atbalstam

Uz tikšanos!

VJĢS 21.sezonu uzsāk ar valsts svētkiem!

Publicēja 2018. gada 22. sept. 10:09Gatis Kampernovs

Vidzemes Augstskolā 22.septembris pulcēja jaunos ģeogrāfus no visas Vidzemes, turklāt, kā sezonas pirmajām nodarbībām pienākas, daudzi te ieradās pirmo reizi. Aptuveni puse no 79 dalībniekiem sacentās 8./9.klašu grupā, kamēr pārējie dalījās 6./7. un jaunizveidotajā vidusskolas klašu grupā. Nodarbības uzdevumu tēmas gan par lielajiem valsts svētkiem, gan par mūsu zemīti gadsimta griezumā. 

Jaunāko klašu grupā šoreiz visi dalībnieki no 7.klasēm, sezonu ar panākumu iesākot pērnās sezonas pārliecinošajam šīs klašu grupas līderim Artūram Supem (Cēsu 1.pamatskola). Abus pārējos diplomus ieguva Gulbenes novada valsts ģimnāzisti - Samanta Savicka un Linards Grava.

8./9.klašu grupā augstvērtīgas punktu summas uzrādīja gan nodarbības uzvarētājs Mārtiņš Dvēselītis (Kusas pamatskola), gan Jānis Saverass (Valmieras Valsts ģimnāzija). Trešais sezonas pirmajā startā Roberts Bleikšs (Valmieras Valsts ģimnāzija). 

Jaunizveidotajā vidusskolas klašu grupā pārliecinošs panākums pēdējo divu sezonu absolūtajam čempionam Kārlim Bošam (Gulbenes novada valsts ģimnāzija). Emīls Lapiņš (Smiltenes vidusskola) sezonu iesāka ar otro vietu, bet Patriks Pazāns (Valmieras Valsts ģimnāzija) simtgades jautājumos izrādījās trešais spēcīgākais.

Pēc vairākkārtēju rezultātu pārskatīšanas, par nodarbības absolūto uzvarētāju žūrija atzīst Kārli Bošu, kurš godam pelnīto diplomu un balvu saņems oktobra nodarbībā. Savukārt, skolu kausā vadībā kausa turētāji Valmieras Valsts ģimnāzisti, kuriem cieši seko Gulbenieši! 

Uz tikšanos Eiropas Savienības jautājumos oktobrī!

22.septembrī sagaidīsim Latvijai 100!

Publicēja 2018. gada 19. sept. 13:09Gatis Kampernovs

Vai Tu zināji, ka Latvijas Republika jau pastāv veselu gadsimtu? Iespējams.. Bet, vai zini, ko šajā gadsimtā Latvijas ļaudis ir sastrādājuši? Arī iespējams.. Laiks to noskaidrot Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolā!

Nodarbības informācija:
Vieta: Vidzemes Augstskolas konferenču zāle Cēsu ielā 4, Valmierā
Starta šāviens: 10:00 (22.septembrī šajā gadā)
Līdzi jāņem: rakstāmais un 1,5 eur banknote (vai zelta lats)
Finišā: 14:30 labāko sumināšana

Tiekās!

VJĢS 21. mācību gadu iesāks 22. septembrī!

Publicēja 2018. gada 11. sept. 22:22Gatis Kampernovs

Uzsākot trešo desmitgadi, Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola veikusi vairākas izmaiņas savā norisē, no kurām redzamākā būs vidusskolas klašu grupu apvienošana vienā. Plānotas izmaiņas arī vairāku uzdevumu formātos un jauna veida uzdevumu iesaistīšana. Joprojām piedāvāsim ne vien ģeogrāfijas, bet arī ar to saistītu un pat nesaistītu jautājumu izskatīšanu nodarbībās!

VJĢS žūrijas kolektīvs izpētījis, ka 1918.gadā dibinātā Latvijas Republika šogad sasniegusi 100 gadu atzīmi, tādēļ par pirmās nodarbības tēmu izvēlēta Latvijas simtgade. Turpinot patriotisko rudens sesiju, oktobrī risināsim Eiropas Savienības jautājumus, bet novembri izlaidīsim, dodot iespēju visiem vēl nenotikušajiem simtsgades pasākumiem piesaistīt ģeogrāfus. Sezonas gaitā noskaidrosim Vidzemes čempionus gan individuāli, gan komandās, mācību gadu noslēdzot jau martā. 

Uz tikšanos!

Ar Kārļa Boša un Valmieras Valsts ģimnāzijas uzvarām noslēdzas VJĢS 20.sezona!

Publicēja 2018. gada 16. apr. 05:06Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2018. gada 16. apr. 05:13 ]

Jubilejas 20.sezonu VJĢS uzsāka jau septembrī, aizvadot nodarbību par Pierīgas reģionu. 7 nodarbību maratonā noskaidrojām labākos arī Latīņamerikas, bioģeogrāfijas un 20.gadsimta vēstures tēmās, kā arī apbalvojām šī mācību gada labākos gan individuāli, gan skolu komandu ieskaitē! 14.aprīlī diplomus saņēma visa mācību gada izcilnieki, kā arī pie pateicībām tika aktīvākie VJĢS nodarbību apmeklētāji! 

Iepriekš VJĢS nodarbībās jau esam vairākkārt ielūkojušies vēstures mācību grāmatās, pāris reizes nodarbību tēmas bijušas par kādu specifisku laika posmu, piemēram, viduslaikiem vai 21.gadsimta jau aizvadītajiem un vēl paredzamajiem notikumiem. Pirmo reizi atsevišķi skatīta 20.gadsimta notikumu tēma. Lielais vairums pasaules valstu 20.gadsimtā ieguva, atguva vai zaudēja savas neatkarības, milzīgas globālas un ekonomiskas pārmaiņas piedzīvoja mūsu vecāki, vecvecāki, tehnoloģiju attīstība norisinājās ne vairs pa gadiem, bet pat pa mēnešiem un dienām. 

6./7. klašu grupā pārliecinoša uzvara gan 20.gadsimta nodarbībā, gan visā VJĢS sezonā kopumā Artūram Supem no Cēsu 1.pamatskolas. Artūrs pierādījis, ka arī 6.klases skolēns spēj līdzvērtīgi cīnīties pat ar vidusskolēniem, arī šajā reizē uzrādot augstvērtīgākos rezultātus divos no sešiem uzdevumiem! Visu sezonu ļoti spraiga cīņa norisinājās par abiem pārējiem šīs klašu grupas diplomiem, pēdējā nodarbībā otro vietu iegūstot Herbertam Vilhelmam Fimbaueram (Valmieras 5.vsk.), bet visas sezonas otro vietu šīs nodarbības trešā labākā rezultāta īpašniekam Robertam Bleikšam (Smiltenes vsk.)!

Arī 8./9. klašu grupā šosezon uzvarēja stabilāko rezultātu īpašnieks - Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģ.), kuram gan sezonas pēdējā nodarbībā otrā vieta. Par nodarbības uzvarētāju kļuva Mārtiņš Dvēselītis (Kusas psk.), sezonas griezumā apsteidzot Danielu Dadzīti (Cēsu 2.psk.), kurš 20.gs. jautājumos ieguva trešo vietu.

10.klašu grupā vairs tik komfortabli nejūtas sezonu lieliski uzsākušais Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģ.), kuram otrajā semestrī konkurenti jau spējīgi rādīt zobus. 20.gadsimta jautājumos Kārlim tomēr izdevās uzvarēt, finiša spurtā apsteidzot Andreju Ķīli (Cēsu Valsts ģ.). Kaspars Pakulis (Smiltenes vsk.) šajā nodarbībā ierindojās trešajā vietā. Sezonas kopvērtējumā pārliecinoši pirmais Kārlis, kuram seko Andrejs un Agris Ratniks (Cēsu Valsts ģ.). 

Sezonu ar pirmo panākumu 11.klašu grupā noslēdza Diāna Paula Upmale (Cēsu Valsts ģ.), apsteidzot pārliecinoši sezonu uzvarējušo Emīlu Lapiņu no Smiltenes vidusskolas, kā arī Jāni Valdi Šakielu (Madonas Valsts ģ.). Sezonas griezumā Diānai izdevās pacelties uz otro pozīciju, atbīdot Eduardu Zigfrīdu Aveniņu (Madonas Valsts ģ.) uz trešo. 

12.klašu grupā šosezon nebija dalībnieka, kurš apmeklētu visas nodarbības. Noslēdzošajā ieradās pieci dalībnieki, uzvaru izcīnot VJĢS veterānam Krišjānim Kucinam (Madonas Valsts ģ.). Otro vietu šoreiz ieguva Pauls Pūliņš no Priekuļu vidusskolas, bet trešo vietu Pēteris Štāls (Valmieras Valsts ģ.). Sezonas kopvērtējumā labākā punktu summa Krišjānim, apsteidzot Pēteri un Pētera komandas biedru Emīlu Ralfu Zagorski. 

Nodarbības absolūtā uzvarētāja diploms izšķīrās 10.klašu grupas līderu duelī, Kārlim Bošam pieveicot Andreju Ķīli. Trešā labākā punktu summa 20.gadsimta tēmā šoreiz Mārtiņam Dvēselītim. Sezonas absolūtajā vērtējumā pārsteigumi nenotika un Kārlim izdevās atkārtot pērnās sezonas panākumu. Krišjānis Kucins un Andrejs Ķīlis bija attiecīgi otrais un trešais šīs sezonas absolūtajā ieskaitē.

Pēdējā nodarbībā augstvērtīgāko punktu summu savāca Madonas Valsts ģimnāzisti, tomēr ar to bija par maz, lai panāktu lielisku sezonu aizvadošos Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēnus, kas pēc 5 gadu pārtraukuma VJĢS ceļojošo kausu atgriezuši Valmierā! Sacensībā par trešo spēcīgāko Vidzemes skolu, Smiltenes vidusskolai izdevās pārspēt Cēsu Valsts ģimnāziju! 

Šī VJĢS sezona ir noslēgusies, bet nākamā sāksies pēc  eksāmeniem un vasaras brīvlaika. Lai visiem izdodas viss iecerētais, lai vasara paskrien vēja spārniem un varam ķerties pie VJĢS 21.mācību gada!

VJĢS noslēgs savu 20.sezonu!

Publicēja 2018. gada 13. apr. 06:33Gatis Kampernovs

14.aprīlī ierastajās Vidzemes Augstskolas telpās VJĢS dalībnieki pulcēsies pēdējo reizi šajā mācību gadā, lai nodarbībā pētītu nesenās vēstures jautājumus, kas attiecas uz iepriekšējo gadsimtu, kā arī sadalītu diplomus un balvas visas sezonas izcilniekiem! 

Vieta: Vidzemes Augstskolas konferenču zāle Cēsu 4
Laiks: 10:00-15:00
Līdzi jāņem: pildspalva (var būt lodīšu), 1,5 eur (var būt vairākās monētās), kāda līdera kopotie raksti

Uz tikšanos!

Izzinām VJĢS! 1.daļa

Publicēja 2018. gada 26. marts 13:53Gatis Kampernovs

Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola savā 20. sezonā ieskatīsies savā vēsturē, dodot priekšstatu par skolas attīstību, iepazīstinot ar neparastākajiem notikumiem un apkopojot dažādus rekordus un vēsturiskus ierakstus.

Sāksim ar to, ka bioģeogrāfijas nodarbība Cēsīs bija 142. VJĢS organizētā tikšanās. Pirmās septiņas sezonas VJĢS savu sezonu sāka novembrī, organizējot 6 nodarbības mācību gada laikā (janvāri izlaižot). Neskaitot 2010./11.m.g., kad norisinājās 10 nodarbības (divas novembrī), septiņās sezonās bijušas pa 8 nodarbībām, bet šī ir piektā sezona, kad plānojam realizēt 7 tikšanās reizes. 20 sezonu laikā atceltas tikušas tikai divas nodarbība – žūrijas iekļūšana autoavārijā un paranormāla gripas epidēmija bija par iemeslu šīm reizēm. Mazākā starpība starp 2 nodarbībām bijusi tikai 1 nedēļa (2.02.2002. Vēsture, 9.02.2002. Tūrisms kā marta kārta).

Vairākas nodarbības uzskatāmas par tradicionālām vērtībām, piemēram, kopš 2005.gada katru sezonu aizvadām Atklāto olimpiādi, noskaidrojot Vidzemes čempionus. Šī olimpiāde notikusi novembra un decembra mēnešos. No 2006. līdz 2009.gadam četras reizes janvārī/februārī rīkojām Slēgtās olimpiādes, kurās tika aicināti 30 labāko pirmo nodarbību rezultātu īpašnieki, šādā nelielā lokā sadalot VJĢS pienākošās 3 ceļazīmes uz Valsts olimpiādi pavasarī. Kopš 2009.gada šo uzdevumu esam nodevuši Atklātai olimpiādei.

VJĢS bija pirmā, kura iesāka nu jau visās JĢS populāros komandu mačus 2010.gadā. Brīvdabas olimpiādes (kopš 2006.gada sauktas par Svarīgajām Brīvdabām) organizējām līdz 2015.gadam, kad vienīgo reizi šādā formātā aicinājām arī pamatskolēnus. Šosezon šāda nodarbība netiek plānota, bet nākamo mācību gadu, ļoti iespējams, sāksim tieši ar lauku darbiem ārpus telpām!

Skatot tematiskās nodarbības, visbiežāk (8 reizes) esam organizējuši nodarbības ar tēmu “Latvijas ģeogrāfija”. Pa divām reizēm brīvdabas olimpiādes ir norisinājušās Sedā, Piebalgā (Vecpiebalga-Ineši), kā arī divreiz tās sāktas Liepā, otrajā reizē gan dodoties uz Raunu. Virkne nodarbības tēmu skatītas tikai pa reizei (piemēram, Minoritāšu, Meža, Sakrālā ģeogrāfija u.c.). Katru mācību gadu dodam iespēju īpašā nodarbībā ielūkoties arī vismaz viena kontinenta ģeogrāfijā.

Visapmeklētākā nodarbība VJĢS vēsturē bijusi 1998.gada decembrī, kas bija otrā tikšanās reize pirmajā sezonā. Toreiz par Baltijas ģeogrāfiju ko jaunu uzzināt bija ieinteresējušies 128 skolēni! 2014.gadā gan Komandu mačos, gan Atklātajā olimpiādē sagaidījām pa 122 dalībniekiem. Neskaitot brīvdabas olimpiādes, kurās drīkstēja piedalīties vien vidusskolēni, un kuras vidēji apmeklēja ap 18 dalībniekiem, vismazāk skolēnu ieradās 2013.gadā Sakrālās ģeogrāfijas tēmā – 29 dalībnieki. Vēl piecas reizes dalībnieku skaits nesasniedza 40 (visas reizes pavasara nodarbībās). Līdz šim apmeklētākā izbraukuma nodarbība norisinājās Gulbenē 2011.gadā – to apmeklēja 81 dalībnieks!

Līdzīgi kā visās trīs pārējās JĢS, arī Vidzemē ilgstoši bijušas 4 klašu grupas. 3.10.2015. pirmo reizi debitēja 6./7.klašu grupa, sadalot visapmeklētāko 6.-9.klašu grupu. Savukārt, no šī gada oktobra (respektīvi – jaunajā sezonā) plānots visas trīs vidusskolas klašu grupas apvienot vienā, piecu grupu vietā pārejot uz trim.

VJĢS augstpapēžu kurpēs? Elīza Marta Stangaine!

Publicēja 2018. gada 11. marts 00:52Gatis Kampernovs

Pēc negaidītās cēsinieku uzvaras šīs sezonas Komandu mačos, aicinājām uz sarunu vienu no košākajām mūsu dalībniecēm - Elīzu Martu Stangaini. 

Kā izdevās tik pārliecinoši uzvarēt Komandu mačus?

Manuprāt, komandu mači bija pārsteigums ne tikai jums, bet arī mums pašiem. Domāju, ka šoreiz lomu nospēlēja Andreja un Artūra šokējoši plašo zināšanu un manas un Agra pieredzes Komandu mačos (mums abiem šie bija jau ceturtie) mijiedarbība.

Ar ko Komandu mači atšķiras no ikdienas nodarbībām?

Personīgi man tie patīk daudz labāk par “dienišķajiem” JĢSiem gan tādēļ, ka uzdevumi liek domāt vēl abstraktāk kā parasti, gan tādēļ, ka tas vienkārši ir daaaaudz jautrāk!

Kā sāki piedalīties? Kas tevi mudina ierasties uz VJĢS?

Man 7.klasē tiešām riebās ģeogrāfija. Kā mani 8.klasē piespieda aizbraukt uz atklāto, ne mazākās nojausmas, bet te nu es esmu J
Šogad mana VJĢS motivācija ir sašutums par to, ka ir tik liela dzimumu nevienlīdzība, līdz ar to jāaizstāv gan savs un skolas, gan visu pārējo meiteņu gods, kas ir ne tikai gudras, bet var arī uzvilkt svārkus un augstpapēžu kurpes!

Vai esi domājusi par dzīvi pēc absolvēšanas? Ko darīsi? Vai nāksi žūrijā?

VJĢS ir vienīgā lieta, par ko es priecājos, kad runa ir par faktu, ka vēl gadu jāmācās vidusskolā, taču nav ne mazākās nojausmas, ko iesākšu ar savu nākotni. Diemžēl (vai par laimi) ļoti gribas mācīties ārzemēs, tādēļ ar žūriju būs, kā būs, bet ļoti ceru, ka reiz varēšu uztaisīt kādu izcili neģeogrāfisku kārtu.

Tu piedalies arī citu priekšmetu olimpiādēs, skolās, pulciņos?

Par olimpiādēm runājot.. Vieglāk ir nosaukt priekšmetus, kuru olimpiādēs es neesmu bijusi, taču ar citām skolām neaizraujos, neticu, ka ir iespējams kas episkāks par JĢS. Paralēli tam dejoju un dziedu, kā arī darbojos skolas domē. Šogad manā dzīvē ir ienācis arī Eiropas Jauniešu parlaments, kas ir vienkārši super!

Starp citu, par šī gada novadu ģeogrāfijas olimpiādi runājot - oficiāli foršākā tiešsaistes olimpiāde šogad!

Kas tev ir palicis prātā no apmeklētajām nodarbībām?

Pirmo reizi piedaloties Atklātajā vēl bija kārta angliski par Irāku. Starp citu, kur tās palikušas?

Kārtas angliski ātri beidzās, ar vārdiem piple, cuz, wold un cuntery J

Bet tas būtu labs pārsteigums dalībniekiem! Galu galā katram taču gadās kāds kļūds. Nu, es tieši toreiz sapratu, ka mana angļu valoda nekam neder, jo mums diezgan skaisti iestāsta, ka esat ģēniji, ja iemācieties 60 vārdiņus uz kontroldarbu, kurus tāpat aizmirst..

Mājiniekiem lieliska nodarbība, tomēr uzvaru izcīna Krišjānis Kucins!

Publicēja 2018. gada 3. marts 13:41Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2018. gada 3. marts 13:42 ]

Ziemīgajā 3.martā uz izbraukuma nodarbību Cēsīs ieradās vairāk kā pussimts vidzemnieku, lai spēkotos, kā tagad moderni teikt, starpnozaru zinībās. Bioloģija no ģeogrāfiskā skatu punkta allaž bijusi ļoti aizraujoša nodarbība, ņemot vērā, ka tās rezultāti mēdz pārsteigt. Un bez pārsteigumiem patiešām neiztika!
Žūrija galdā cēla gan jautājumus par Latvijas floru un faunu, gan problēmas, kas skar dzīvo dabu pasaulē un t.s. dabas aizstāvjus Latvijā. Neiztika bez virknes karšu pētīšanas un pat karšu cīņām nodarbības noslēgumā!

6./7. klašu grupā gan pārsteigumi izpalika, Artūram Supem (Cēsu 1.psk.) sasniedzot labāko rezultātu pilnīgi visās kārtās! Otro vietu ieguva Jānis Saverass (Valmieras valsts ģ.), bet trešo labāko punktu summu sasniedza Roberts Bleikšs (Smiltenes vsk.). 

Par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju 8./9.klašu grupā jau kļuvis Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģ.), kuru tuvākie sekotāji var tikai panākt, bet vairs ne apsteigt. Panākums bioģeogrāfijā Mārtiņam gan nenācās viegli, jo turpat dažu punktu attālumā nodarbību noslēdza Katrīna Dambeniece (Madonas Valsts ģ.) un Daniels Dadzītis (Cēsu 2.psk.), kuri attiecīgi otrajā un trešajā vietā. 

Par nodarbības lielākā pārsteiguma autoru kļuva Gustavs Dravants (Cēsu Valsts ģ.), kurš pārspēja šīs sezonas pārliecinošo līderi Kārli Bošu (Gulbenes novada Valsts ģ.). Kārlim otrā vieta garantējusi uzvaru sezonas kopējā ieskaitē. Identisku punktu summu ar gulbenieti sasniedza arī Artūrs Zeibots no Valmieras Valsts ģimnāzijas, bet turpat punkta attālumā aiz labāko trio palika cēsinieks Andrejs Ķīlis. 

Šīs sezonas pārliecinošais līderis 11.klašu grupā Emīls Lapiņš no Smiltenes vidusskolas ieguva pirmās vietas diplomu arī bioģeogrāfijas nodarbībā, bet otro un trešo vietu sadalīja mājinieces no Cēsu Valsts ģimnāzijas, attiecīgi Sofija Novicka un Diāna Paula Upmale. Bet 12.klašu grupā trauksmainais žetonu un tuvojošos eksāmenu laiks pulcēja vien divus dalībniekus, Krišjānim Kucinam (Madonas Valsts ģ.) pārspējot Kristīni Ķikuti (Smiltenes vsk.). 

Par nodarbības absolūto uzvarētāju, pēc gana ilgas pauzes, kļuva Krišjānis Kucins, šajā rādītājā pārspējot tuvākos sekotājus no abām pārējām vidusskolas klašu grupām - Gustavu un Emīlu. Savukārt, skolu komandu vērtējumā šīs sezonas labāko sniegumu (neskaitot Atklāto olimpiādi, kurā punkti tika reizināti) sasniedza mājinieki Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni. Skolu kausa kopvērtējuma vadībā pirms pēdējās nodarbības gana pārliecinoši iekārtojusies Valmieras Valsts ģimnāzija, kurai tikpat droši otro pozīciju sargājot seko Madonas Valsts ģimnāzija, bet cīņā par trešo vietu Smiltenes vidusskolai pietuvojusies Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda. 

Šī VJĢS mācību gada noslēdzošā nodarbība norisināsies 14.aprīlī Vidzemes Augstskolā, kad iedziļināsimies 20.gadsimta notikumos, kā arī sadalīsim šīs sezonas uzvarētāju diplomus! Uz tikšanos!

1-10 of 158

Comments