JaunumiZināms turpmākais sezonas kalendārs!

Publicēja 2021. gada 2. janv. 04:35Gatis Kampernovs

Apzinoties vīrusa izplatību valstī, Jauno ģeogrāfu skolu žūrijas izveidojušas kalendāru otrajam mācību pusgadam, kuru paredzēts realizēt tiešsaistē. Līdzīgi kā kultūras nodarbībā decembrī, turpmākās nodarbības norisināsies vienlaicīgi reģionos un Rīgā, VJĢS dalībniekiem startējot abās ieskaitēs. 

13.februārī piedāvāsim jaunu un vēl nebijušu tēmu - digitālā ģeogrāfija. Visticamāk, šim laikam visatbilstošākā tematika, apzinot tehnoloģiju nozīmi mūsdienu ģeogrāfijas zinātnē.
 
13.martā norisināsies atklātās olimpiādes, kurās sadalīsim diplomus un medaļas viszinošākajiem ģeogrāfiem. 

24.aprīlī vidzemniekiem pirmo reizi VJĢS ietvaros piedāvāsim tēmu, kas ierasti katru gadu bijusi E.Birznieka JĢS - ģeoloģija. Ar šo nodarbību arī noslēgsies VJĢS sezona, apbalvoti tiks sezonas veiksminieki ar lielākajām punktu summām kopvērtējuma tabulās. 

Šosezon, diemžēl, nenotiks ierastie komandu mači, kurus patreizējos apstākļos nebūs iespējams realizēt. 

9.februārī jau ierasti tiešsaistē sagaidāma novadu olimpiāde, kura kalpos kā atlase 15./16.aprīlī plānotajai valsts ģeogrāfijas olimpiādei. Baltijas olimpiāde plānota jūnija beigās Suvalkos, bet pasaules olimpiādi augustā joprojām gatava uzņemt Stambula.

Sandis Ozoliņš rezultatīvākais Kultūras ģeogrāfijā!

Publicēja 2020. gada 15. dec. 04:26Gatis Kampernovs

12.decembra nodarbības tēmu Jauno ģeogrāfu skola izvēlējās gana plašu - kultūras ģeogrāfiju, īpašu akcentu šoreiz veltot dažādām tradīcijām plašajā pasaulē. Apvienotajā visu JĢS nodarbībā Vidzemes ieskaitē piedalījās nepilns pussimts dalībnieku. 

Jaunākajā (6./7.) klašu grupā jau otro panākumu šosezon izcīnījusi Arta Supe (Cēsu Valsts ģimnāzija), bet par otro vietu sacentās Jānis Elksnītis (Madonas Valsts ģimnāzija) un Adriana Ferčuka (Barkavas pamatskola), mazliet veiksmīgākam izrādoties Jānim.  

8./9.klašu grupā panākumus turpina kaldināt Artūrs Supe (Cēsu 1.pamatskola), kam šoreiz nopietnu konkurenci spēja sastādīt Edvards Jermacāns (Madonas Valsts ģimnāzija), iegūstot otrās vietas diplomu. Trešās vietas diploms ceļos pie Kristiana Deiva Grīviņa (Valmieras Valsts ģimnāzija). 

Plaši pārstāvēta šoreiz vidusskolas grupa, vecākajiem dalībniekiem nenobīstoties no tik neģeogrāfiskās kultūras tēmas. Labāko punktu summu sakrāja Sandis Ozoliņš (Ogres 1.vidusskola), kam sekoja VJĢS veterāni Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģimnāzija) un Santa Vintere (Smiltenes vidusskola). 

Absolūtajā vērtējumā gan VJĢS, gan visas Latvijas ieskaitē visaugstvērtīgāko punktu summu uzrādīja Sandis Ozoliņš! Turklāt vislatvijas vērtējumā dalīti otrā vieta arī vidzemniekam - Artūram Supem! Bet Latvijas Kultūras ģeogrāfijas labāko sešinieku noslēdza Mārtiņš Mārcis Pružinskis!

VJĢS sezonas absolūtajā vērtējumā vadību saglabā Artūrs Supe, bet skolu kausā Cēsu Valsts ģimnāzija par dažiem punktiem apsteigusi Madonas Valsts ģimnāziju. 

Nezinot turpmākos covid-19 ierobežojumus, aicinām sekot kalendāros šajā un E.Birznieka JĢS mājas lapā jgs.lv, kur ziņosim par janvāra nodarbības laiku!

Kultūra un tradīcijas 12.decembrī!

Publicēja 2020. gada 7. dec. 03:18Gatis Kampernovs

Kad Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem (bet ir aiz likumiem), Jauno ģeogrāfu skolas gatavas skatīt pasaules tradīciju īpatnības, meklējot neparastās un atkārtojot populārās. Tradīciju ģeogrāfiju papildināsim ar jautājumiem par kultūras ģeogrāfiju - daudz un dažādām iezīmēm, kas atšķir cilvēkus pasaules nostūros un nomalēs (pieņemot, ka zeme ir plakana). 
Nodarbība būs vienlaicīgi kā ieskaite VJĢS sezonas kopvērtējumā, kā arī E.Birznieka JĢS vērtējumā. 
Nodarbības sākums: 11:00 JĢS youtube kanālā 
Noslēgums: ~13:30
Informācija un vieta jautājumiem: https://www.facebook.com/groups/904617999619529 vai 26462702 (Gatis Kampernovs)

Uz tikšanos!

Nākamā nodarbība - 12.decembrī

Publicēja 2020. gada 9. nov. 01:42Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2020. gada 9. nov. 09:19 ]

Vidzemes, Kurzemes un Latgales jauno ģeogrāfu skolas vienojušās aizvadīt kopīgu nodarbību ar E.Birznieka JĢS Rīgā 12.decembrī, par nodarbības tēmu atstājot iepriekš izziņoto Kultūru un tradīcijas. Šajā nodarbībā vidzemnieku rezultāti tiks vērtēti VJĢS ietvaros, savukārt, E.Birznieka JĢS kalpos kā visas Latvijas absolūtais vērtējums, kurā arī ieskaitīsies visi VJĢS dalībnieki. 
Nodarbība norisināsies tiešsaistē, līdzīgi kā nupat notikusī. 

VJĢS dalībnieki drīkst piedalīties arī 21.11. E.Birznieka JĢS tiešsaistes nodarbībā "Latvijas ģeogrāfija", informāciju par reģistrēšanos un dalību iegūstot mājas lapā jgs.lv!

Ar Eiropu tiešsaistē uzsākam jauno sezonu!

Publicēja 2020. gada 8. nov. 07:26Gatis Kampernovs

7.novembrī norisinājās pirmā VJĢS nodarbība šajā mācību gadā, kad jaunajos infektoloģiskajos apstākļos dalībnieki tikās tiešsaistes apstākļos. Nodarbība vienlaicīgi norisinājās arī Latgales un Kurzemes ģeogrāfu skolās. 
Žūrijas uzdevums bija sagatavot jautājumus, kuru atbildes nebūtu ātri google atrodamas, tāpat arī attēlus žūrija piekrāsoja ar ūdenszīmēm un pat grieza kājām gaisā, ierobežojot meklētājprogrammu iespējas palīdzēt. Lai gan vairums jautājumu tika piedāvāti ar atbilžu variantiem, tie bieži prasīja dziļāku izpratni par vienkāršu faktu pārbaudi. 

Žūrija atvainojas par tehniskajām problēmām, kas pavadīja tiešsaistes nodarbību! Ceram, ka iegūtās atziņas turpmāk ļaus šādas nodarbības rīkot mobilāk un veiksmīgāk!

6./7.klašu grupā sezonu uzsāka vien divi dalībnieki, tomēr tie abi startēja ļoti līdzvērtīgi! 7 uzdevumu noslēgumā Arta Supe (Cēsu Valsts ģimnāzija) apsteidza Jāni Elksnīti (Madonas Valsts ģimnāzija) par trīs punktiem!

8./9.klašu grupā līderos atkal abi Artūri, kas jau pērn nereti sacentās par uzvaru ne vien šajā vecumā, bet arī absolūtajā vērtējumā. Artūrs Supe (Cēsu 1.pamatskola) sakrāja lielāko punktu summu, bet otrais labākais rezultāts Artūram Strakšam (Siguldas Valsts ģimnāzija). Uzreiz trīs dalībnieki sakrāja trešo labāko punktu summu, kā rezultātā diplomi ceļos gan Jasmīnai Pakalnei un Jānim Ošiņam (abi Smiltenes vidusskola), gan Kristapam Vilkam (Barkavas pamatskola). 

Vidusskolas klašu grupā labākais rezultāts Dāvim Paliekam (Madonas Valsts ģimnāzija), kas par nieka punktu apsteidza Sandi Ozoliņu (Ogres 1.vidusskola). Turpat aiz abiem arī Roberts Bleikšs (Valmieras Valsts ģimnāzija). 

Dienas labākos rezultātus sasniedza abi Artūri, kuriem sekoja Dāvis. Jāpiebilst, ka Artūrs Supe kļuva par dalīti labākā rezultāta īpašnieku visu Latvijas reģionu JĢS kopvērtējumā!

VJĢS dalībnieki tiek aicināti piedalīties 21.novembra E.Birznieka JĢS nodarbībā par tēmu Latvijas ģeogrāfija. Savukārt, VJĢS ieskaitē nākamā nodarbība paredzēta decembrī, kad tiešsaistē skatīsim kultūras ģeogrāfiju un dažādas pasaules tradīcijas.  

7.novembra nodarbības darba kārtība

Publicēja 2020. gada 6. nov. 01:39Gatis Kampernovs

  • 9:45 šajā saitē sāksies video tiešraide ar īsu instruktāžu.
  • 10:00 turpat pie video komentāros tiks publicēta saite uz 1.video testu un nosaukts laika termiņš, cikos jāpaspēj nospiest poga Submit/Iesniegt (ja īsi pirms termiņa pazūd internets, sūtiet īsziņu ar nepieciešamo pagarinājumu un savu vārdu, piemēram: "2min kazimirs" uz 26462702, tad mēs pagaidīsim vēl 2 minūtes, lai dalībnieks Kazimirs paspēj atjaunot internetu un ieķeksēt savas atbildes vēlreiz). Pēc 1.uzdevuma nodošanas un iepazīstināšanas ar atbildēm sekos vēl ~7 uzdevumi. Video tiešraide būs jāskatās visu olimpiādes laiku.
  • līdz 13:00 beigsies uzdevumu risināšanas daļa.
  • 13:00-14:00 tiks paziņoti oficiālie rezultāti.
Līdz olimpiādes sākumam jums šeit jāatrod/jāiegūst savs NUMURS. Ja sevi tabulā neatradi, tad norullē tabulu līdz pirmajam brīvajam numuram un pieraksti tur savu Vārdu Uzvārdu (tieši šādā secībā), skolu, klasi, (savu reģionālo JĢS, ja tādā startē), izvēlieties "PIEDALĪŠOS". Ja pamanīji savā vārdā, skolā, klasē kļūdu - pieraksti izlaboto variantu blakus ailītēs (pa labi).

Šis dalībnieka NUMURS būs jāieraksta katra uzdevuma 2.ailītē - vienmēr raksti to precīzi bez atstarpēm un citiem simboliem.

Katra uzdevuma 1.ailītē būs jāieraksta arī, vēlams, funkcionējoša e-pasta adrese. Pēc katra uzdevuma izlabošanas uz to nosūtīsim ziņu ar Tavu rezultātu un pareizajām/nepareizajām atbildēm, Bet, ja jūs pamanīsiet kļūdu pašā uzdevumā, nekavējoties sūtiet atbildi uz to pašu e-pastu - izlabosim. Ja e-pasta nav, tad ailītē varēsiet ierakstīt arī izdomātu adresi.

Atvērta reģistrācija 7.novembra nodarbībai!

Publicēja 2020. gada 2. nov. 02:25Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2020. gada 2. nov. 02:28 ]

Gatavojoties 7.novembra tiešsaistes nodarbībai, aicinām reģistrēties šajā dokumentā: 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LBUyBOaBmBogTIJAMhtx7Wgvlyt7xWb4H14hDR5p3Y8/edit?usp=sharing

Ja tabulā atrodam sevi, atjaunojam info par klasi vai skolu (ja tā mainījusies), atzīmējam "piedalīšos" un reģionu, kura JĢS ieskaitē atradīsimies. Ja tabulā sevi neatrodam, ierakstām manuāli zemāk brīvajās ailēs.

Nodarbībā visa darbība notiks tikai rakstot savu dalībnieka numuru, tādēļ to vērts atcerēties!

Jauno sezonu sāksim 7.novembrī - TIEŠSAISTĒ

Publicēja 2020. gada 10. sept. 10:32Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2020. gada 28. okt. 07:07 ]

Ar nodarbību tiešsaistē 7.novembrī uzsāksim jauno VJĢS sezonu! Ņemot vērā daudzos ierobežojumus interešu izglītības realizēšanai klātienē, VJĢS žūrija spiesta pārcelt plānoto tikšanos uz datorizēto vidi. 

Pirmās nodarbības tēma - Eiropas ģeogrāfija. 
Nodarbība norisināsies youtube un google forms vidē - nepieciešama ierīce, kurā iespējams vērot youtube prezentāciju un aizpildīt žūrijas sagatavotos uzdevumus google forms platformā. 

Būs nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās, kurai anketu publicēsim nākamās nedēļas sākumā. 

2019./20.mācību gadā cēsinieki pārraksta VJĢS vēsturi!

Publicēja 2020. gada 21. maijs 00:03Gatis Kampernovs

Lai gan VJĢS žūrija aicināja Ministru kabinetu visus 12.klases skolēnus atstāt uz otru gadu, lai varētu noslēgt sezonu rudenī ar plānoto Kultūras ģeogrāfijas nodarbību, tomēr augstākie spēki nepiekrita šim lūgumam un VJĢS spiesta ziņot, ka 2019.-2020. sezona ir noslēgusies. Ņemot vērā, ka aizvadītas sešām no plānotajām septiņām nodarbībām, VJĢS žūrija pieņēmusi lēmumu sezonu pasludināt par notikušu, kas nozīmē, ka rezultāti pēc Komandu mačiem uzskatāmi par visa mācību gada gala rezultātiem!

Līdz ar to šīs sezonas kopvērtējuma izcilnieki, kuri saņems mūsu krāsainos diplomus ir:

6.-7.klašu grupā šosezon piedalījās 43 dalībnieki. Trīs no piecām individuālajām nodarbībām uzvarēja aktuālais Vidzemes čempions šajā klašu grupā Kristians Deivs Grīvinš, kurš gana pārliecinoši arī kļuvis par sezonas augstākās kopvērtējuma punktu summas īpašnieku. Šosezon Kristians ir vienīgais spēcīgās Valmieras Valsts ģimnāzijas pārstāvis klašu grupu sezonas TOP3. Stabilu sniegumu demonstrēja Lauris Tomiņš (Barkavas pamatskola), ieņemot otro vietu sezonas griezumā, bet Marta Lupkina (Cēsu Valsts ģimnāzija) sasniedza trešo labāko punktu summu. Jāizceļ arī Jasmīna Pakalne (Smiltenes vidusskola), kurai pavisam maz pietrūka, lai iesprauktos gada labāko trijniekā! Nodarbībās pa panākumam šosezon arī Nikam Sveķim (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Jānim Ošiņam (Smiltenes vidusskola), bet vēl trīs bez minētajiem dalībniekiem spēja iekļūt nodarbības apbalvojamo sarakstā.

86 Vidzemes skolēni kaut reizi startēja 8./9.klašu grupā, kurā šogad izvērtās negaidīta intriga. Par sezonas uzvarētāju kļuva Cēsu 1.pamatskolas audzēknis Artūrs Supe, izcīnot panākumus trīs individuālajās nodarbībās, kā arī Komandu mačos, tomēr svarīgākajās sacensībās par Vidzemes čempionu kronēts Siguldas Valsts ģimnāzists Artūrs Strakšs, kurš turklāt negaidīti kļuva par Atklātās olimpiādes absolūto uzvarētāju! Šie panākumi siguldietim nodrošināja sezonas otrās vietas diplomu, bet trešajā vietā šosezon Edvards Jermacāns (Madonas Valsts ģimnāzija), kuram dalīti labākā punktu summa bija dabas ģeogrāfijas nodarbībā. Turpat aiz labāko trio arī Linards Grava (Gulbenes novada valsts ģimnāzija), vēl trim šīs klašu grupas pārstāvjiem iegūstot diplomus nodarbībās. 

Vidusskolas klašu grupā 77 dalībnieku konkurencē par sezonas uzvarētāju kļuva Andrejs Ķīlis (Cēsu Valsts ģimnāzija), kuram izdevās apsteigt aprīlī notikušās Valsts ģeogrāfijas olimpiādes zelta medaļas ieguvēju Ralfu Bormani (Madonas Valsts ģimnāzija). Par nieka tiesu trešo vietu mācību gadā ieguva Kārlis Bošs (Gulbenes novada valsts ģimnāzija), apsteidzot Mārtiņu Mārci Pružinski (Valmieras Valsts ģimnāzija). Daniēls Dadzītis (Cēsu Valsts ģimnāzija) uzrādīja absolūti labāko rezultātu dabas ģeogrāfijas nodarbībā, bet par Vidzemes čempionu Atklātajā olimpiādē šajā grupā negaidīti kļuva Kristaps Melnis (Gulbenes novada valsts ģimnāzija). 6 nodarbību laikā kaut vienu TOP3 diplomu ieguva veseli 12 šīs klašu grupas dalībnieki!

Sezonas absolūtajā kopvērtējumā gana neticams iznākums, jo pirmās divas vietas aizņēmuši abi 8./9.klašu grupas Artūri! Par šīs sezonas Vidzemes labāko ģeogrāfu saucams Artūrs Supe, bet attiecīgi otrais labākais - Artūrs Strakšs. Un trešā augstākā punktu summa Ralfam Bormanim, apsteidzot iepriekšējo sezonu līderus Andreju Ķīli un Kārli Bošu. 

VJĢS 23 sezonu tikai Valmieras un Madonas skolas spēja iegūt VJĢS sezonas ceļojošo kausu, kaut gan pērn vēl pirms pēdējās nodarbības līderos bija gulbenieši. Ko nepaveica viņi, šosezon paveica Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni, sīvā cīņā sasniedzot sezonas augstāko punktu summu un aizvedot kausu pirmo reizi uz Cēsīm! Ierastās kausa dalītājas Valmieras Valsts ģimnāzija un Madonas Valsts ģimnāzija šoreiz "samierinājās" ar attiecīgi otro un trešo vietu skolu kopvērtējumā, bet gudrāko ģeogrāfu sešiniekā iekļuva arī komandas no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Smiltenes vidusskolas un Madonas Pilsētas vidusskolas. Kaut reizi dalību VJĢS ņēma 25 dažādu skolu skolēni. 

Līdz ar to šis mācību gads ir noslēdzies, VJĢS dodoties brīvlaikā līdz septembrim, kad pasniegsim diplomus šī gada labākajiem. VJĢS novēl veiksmi mācību gada noslēguma darbos, izdevušos vasaru, kā arī aicina neapmeklēt bezpajumtnieku patversmes Rīgā, lai izvairītos no veselības problēmām! 

Kultūra pagaidām izpaliek

Publicēja 2020. gada 13. marts 02:37Gatis Kampernovs

Ņemot vērā radušos situāciju, VJĢS žūrija ir pieņēmusi lēmumu marta beigās paredzēto nodarbību atcelt. Šobrīd netiek nolikts jauns tās datums, turpināsim izvērtēt situācijas attīstību un vadīsimies pēc tās. Sekojiet informācijai mājas lapā vai VJĢS Facebook grupā!

1-10 of 190

Comments