Jaunumi‎ > ‎

Jaunais Vidzemes čempions - Artūrs Strakšs!

Publicēja 2020. gada 26. janv. 10:39Gatis Kampernovs
Iesākot otro pusgadu, Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola organizēja Vidzemes Atklāto ģeogrāfijas olimpiādi, kurā (bez diplomiem un balvām) pasniegtas tika arī medaļas. 103 dalībnieki bija gatavi mēroties spēkiem ar žūrijas sagatavotajiem jautājumiem, kas šoreiz iekļāva milzu asorti, jo nodarbības tēma nebija noteikta. Valstu kontūru un robežu noteikšana, cilvēku brīvības mērīšana, kultūras notikumi un sakaru vēsture - šim lielajam un dažādajam jautājumu klāstam bija nozīmīgs uzdevums - noskaidrot labāko! 

Jaunākajā klašu grupā par Vidzemes čempionu kļuva Kristians Deivs Grīviņš (Valmieras Valsts ģimnāzija), tomēr sezonas līderim turpat blakus arī otrā un trešā labākā rezultāta īpašnieki - attiecīgi Marta Lupkina (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Lauris Tomiņš (Barkavas pamatskola). 

8./9.klašu grupā turpinājās Artūru duelis, jau otro reizi labākam esot Siguldas Valsts ģimnāzijas Artūram Strakšam, kurš par Vidzemes čempionu kļuvis pirmo reizi. Artūram Supem (Cēsu 1.pamatskola) šoreiz jāsamierinās ar 2.vietas medaļu, bet trešās vietas medaļa kaklā Linardam Gravam (Gulbenes novada valsts ģimnāzija). 

Vidusskolas grupā lielu pārsteigumu sarūpēja Kristaps Melnis (Gulbenes novada valsts ģimnāzija), par mata tiesu izraujot uzvaru Atklātajā olimpiādē. Sezonu veiksmīgi sākušais Andrejs Ķīlis (Cēsu Valsts ģimnāzija) otro pozīciju ieņēma ar puspunkta starpību, bet turpat aizmugurē vēl diviem dalībniekiem rezultāti puspunkta robežās - Kārlis Bošs (Gulbenes novada valsts ģimnāzija) šādi cīņā par 3.vietu apsteidza Mārtiņu Dvēselīti (Madonas Pilsētas vidusskola). 

Kristapa uzvara vidusskolas grupā, apsteidzot veselus divus pasaules ģeogrāfijas olimpiādes medaļniekus, nebija vienīgais šīs Atklātās olimpiādes pārsteigums. Par tādu parūpējās arī 8.klases skolēns Artūrs Strakšs (attēlā), negaidīti (un pārliecinoši) izcīnot VJĢS Vidzemes Atklātās ģeogrāfijas olimpiādes absolūtā čempiona titulu! Absolūtajā vērtējumā arī otrajā vietā 8-klasnieks - Cēsu Artūrs. Un tikai aiz šiem abiem sekoja 12.klašu skolnieki Kristaps, Andrejs un Kārlis. Abi Artūri arī pārņēmuši vadību sezonas absolūtajā kopvērtējumā!

Par Atklātās olimpiādes veiksmīgāko skolu kļuva Cēsu Valsts ģimnāzija, kas arvien vairāk attālinās no konkurentēm cīņā par ceļojošo kausu. Beidzot lielisku sniegumu demonstrēja arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas komanda, kas pērn līdz pat pēdējiem jautājumiem cīnījās par kausa iegūšanu. 

Vidzemes Atklātās ģeogrāfijas labākie katrā klašu grupā:
5.-6.klašu grupā:
1 Lauris Tomiņš Barkavas psk.
2 Roberts Krūmiņš Kusas psk.
3 Armands Dzenis Lubānas vsk
7.klašu grupā:
1 Kristians Deivs Grīviņš VVĢ
2 Marta Lupkina CVĢ
3 Jasmīna Pakalne SV
8.klašu grupā:
1 Artūrs Strakšs Siguldas VĢ
2 Artūrs Supe Cēsu 1.psk
3 Linards Grava GNVĢ
9.klašu grupā:
1 Jānis Bikiņš SV
2 Betija Anna Skrastiņa CVĢ
3 Valters Everts VVĢ
10.klašu grupā:
1 Mārtiņš Dvēselītis MPV
2 Mārtiņš Mārcis Pružinskis VVĢ
3 Daniēls Dadzītis CVĢ
11.klašu grupā:
1 Dāvis Palieks MVĢ
2 Dāvis Sīka VVĢ
3 Rūdolfs Libors VVĢ
12.klašu grupā:
1 Kristaps Melnis GNVĢ
2 Andrejs Kīlis CVĢ
3 Kārlis Bošs GNVĢ

Nākamā tikšanās reize - VJĢS Komandu mači, kas norisināsies neparastā dienā - 29.februārī. Arī šogad komandas jāveido no 2-4 dalībniekiem, ja tiek izmantota maksimālā kvota (4 dalībnieki), tad vismaz vienam jābūt pamatskolēnam. Sīkāk par nolikumu ziņosim jau drīzumā!
Comments